top of page

Sokak lezzetleri ve fast food ürünlerinde paket servis odaklı hizmet sunacak, pazarlama odağını dijital medya kanallarına yöneltecek, çok bilinen hızlı tüketim ürünleri dışında kendine özgü lezzetler ile marka konumlandırmasını hızlı kazanmayı hedefleyen inovasyona önem veren yeni normale uygun bir marka.   

dogas

Yeni normale uygun marka ve pazarlama modeline cevap verecek işletme beklentisi ile ortaya çıkan marka isteğine cevap olarak bu ismi öneriyoruz. Her hangi bir dilde tam karşılığı olamayan bu ismi fonetik dile uygun, akılda kalıcı ve netliği ile akılda kalıcığı sağlayacak bir marka ismi.

11.jpg
22.jpg
33.jpg

Doğallık ve samimiyet algısı vermesi amacıyla yumuşak kenarlı el yazısı modelinde sadece tipografik bir logo tasarımı hazırladık. Eğimli duruşu ve altında bulunan çizgi ile hızı ve pratikliği temsil etmesini istedik. Kullanım alanlarında minimalistliği ile uygulama zorluğu yaşatmayacak, tasarımlarda genç ve dinamik duruşa destek olacak bir logotype olduğuna inanıyoruz.

dogas logo 1.jpg

Rahat, neşeli ve mutlu bir ruh halinin, kaliteli, lezzetli ve keyifli bir yemek ile mümkün olabileceğini ifade eden "Good Food is Good Mood" spotuyla enerjik bir ifade sağladık.

dogas logo 2.jpg

Dogas markasının sokak lezzetlerini yansıtan, eğlenceli, dinamik ve genç bir marka olduğu algısını maskot çizimleri ekleyerek bütünleştirdik. Bu maskotları özellikle sosyal medya paylaşımları başta olmak üzere bir çok alanda tamamlayıcı unsur olarak kullandık.

Diğer Projelerimiz

Tasarladığımız ve bu sayfada gösterilen tüm fikirler, metotlar ve uygulamalar, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında telif hakları ile tarafımıza aitliği korunmaktadır.

künye.png

2020 © TETRA

bottom of page