top of page

N2 Mobil

Ülkemizin iletişim konusunda öncü firmalarından olan Karel markasının mobil takip sistemleri alanında distribütörü olarak 2014  yılında kurulan N2 Mobil Takip Sistemleri A.Ş, %100 yerli üretim ve yazılım ile sektöründe farklılık yaratan çözümler üreterek pazarda lider olmayı hedeflemiştir. 

Kullanıcılarına sunduğu hizmetler;  Araç  Takip Sistemleri, Hafriyat Takip Sistemi, Durak Takip Sistemi, Servis Takip Sistemi, Veli Bilgilendirme Sistemi, Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursları Bilgilendirme Sistemleri alanlarında takip çözümü sunmaktadır ve hizmet ağını geliştirmeye odaklı misyon ile hareket etmektedir.

Eski Logotype

N2Mobil Eski Logotype

Markayı temsil eden logonun temel sorunu; figürlerin tipografiyle özdeş değerler taşımamasıdır. Mobil iletişimi simgeleyen grafiksel yaklaşım markanın hizmet çeşitliliğini sınırlamakla kalmamış ayrıca denge unsurlarından uzaklaştırmıştır. 

N2Mobil İkon

Amblem olarak kullanılacak sembol, N harfi ve 2 sayısını stilize edecek ortak figür yaklaşımı sergilerken aynı zamanda frekans dalga ifadesi de oluşturmaktadır. Amblem tek başına kullanıldığında ikon görevi alırken, dinamik yapı da degrade ile vurgulanmaya çalışılmıştır. 

N2Mobil Tipografi

Tipografide  net okuma ve espas dengesi ön planda olan font tercih edilmiştir. Gri ton ile amblemin yenilikçi duruşuna ciddiyet niteliği katmıştır. N2 ifadesi marka bilinirliği için ön plana çıkarılarak MOBİL kelimesi alt hizmet dallarında hizmet ismine göre isim değiştirmesi planlanmıştır. Örnek; N2 HTS, N2 DTS...

n2mobil-cephe.jpg
N2Mobil Logotype
N2Mobil Temel Basılı Materyaller
N2Mobil Kurumsal Basılı Materyaller
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
n2mobil cephe.jpg
N2Mobil Outdoor Basılı Materyaller

Diğer Projelerimiz

Tasarladığımız ve bu sayfada gösterilen tüm fikirler, metotlar ve uygulamalar, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında telif hakları ile tarafımıza aitliği korunmaktadır.

TETRA

2020 © TETRA

bottom of page