top of page

İLGİLİ

2010 yılından bu yana gayrimenkul sektöründe öncü firmalardan biri olarak hizmet veren İLGİLİ için mevcut logotype tasarımı, kurumsal kimliği ve marka imajı yaratım sürecini günümüze taşıdık.

İLGİLİ; konut, iş yeri, arsa, depo, dükkan, daire satış ve kiralamanın yanı sıra proje oluşturmaktan, kamu kurumları ile olan ilişkileri yürütmeye, kat malikleri uzlaşımından, müteahitlik ve taahüt sözleşmelerine kadar bir çok konuda, projenin tüm taraflarını en etkin sonuca ulaştıracak danışmanlık hizmetleri sunuyor.

2014 öncesi.png

2014 ve öncesi logotype

2014 yılı ve öncesinde kullanılan logotype dengesiz bir yapı ile bütünlükten uzak bir duruşa sahipti. Tipografik hatalar, bağımsız duran ve okunması zor slogan ifade zorluğu sağlıyordu.

2015-2016.png

2015-2016 arası logotype

Tipografinin daha net ifade sağlaması amacıyla güçlü bir form ve özgünlük kazandırıldı. Marka ismini ön plana çıkartacak vurgu stilize edildi. yapılan bu değişikliklerden sonra firmanın kurumsal kimliğini yansıtmak, iletişimini güçlendirmek ve  net ifade sağlaması amacıyla ilgili.com.tr domaini ve  444 81 16 numaralı telefon numarası ile ulusal ve  kurumsal bir firma ifadesi oluşturulmuştur.

Outdoor reklamlarında algı kolaylığı sağlamak için net ifadeli tasarım odağı sağlandı. marka kimliği tasarımlara yansıtıldı.

Yatırımcı odaklı hedef kitle mesajlarıyla iletişim bağı kuruldu. mesajlarda kazanç vurgusu ön plana çıkartıldı.

Marka logosunun en çok sergilendiği alanlardan satılık ve kiralık afişlerinde yaşanan sorunlar kaldırıldı. kurum kimliğine uygun, ifadesi net, tasarım bütünlüğü olan standartlar oluşturuldu.

güncel.png

2017 sonrası logotype

Markalaşma sürecinin üçüncü aşamasında, ifadesi zayıf amblemi ve hizmet alanı titresini kaldırarak, ismine vurgu sağlayacak ve marka bilirniğini arttıracak sade ve özgün bir tipografi ile sonuca varılmıştır.

01 temel tasarımlar.jpg

Kurum kimliği tasarlanırken, firmanın faliyet gösterdiği alanlarda logonun duruşu, en net ifade sağlayacak form tasarımlarda hedef olarak belirlenmiştir. Gayrimenkul firmalarının kendilerini en çok sergilediği alanlar kiralık ve satılık ilan afişleridir.

1.jpg
  • Facebook
  • Instagram
  • LinkedIn
logo.png

Kampanya

Kurumsal ifadenin oluşturulmasının ardından  marka bilinirliğini arttırmak için çeşitli mecralar kullanarak lansman sürecine başladık.

reklam3.png

Gayrimenkul sektöründe en önemli unsur olan ‘’güven’’ algısını, ‘’ilgili çözer işini’’ spotu kullanarak vermeye çalıştık. ‘’İşi çözen, bitiren, sonuçlayan’’ mottosu ile marka algısına güven ve sonuçculuk ifadesini kazandırdık.

Çalışmalar, duvar giydirme, radyo spotu, dijital reklam alanlarında, anahtar görseli ile bütünlük kazandırılarak mesaj verildi. anahtar gayrimenkulü temsil eden bir sembol olduğu için ne ile ilgili çözer işini içsel sorusunu ortadan kaldırıyor.