top of page

Birr

BirrYapı'nın öncelikle marka kimliğini yeniledik. Ardından 2 etaptan oluşacak ve toplamda 400 dairelik projeleri olan BirrŞehir'in proje geliştirme ve sürdürülebilir marka değeri konseptini planladık.

12 Aralık 2016 tarihinden itibaren proje lansmanına başladık. Lansmanın tüm medya planlamasını tamamladıktan sonra satış ve pazarlama stratejilerimizle birlikte 10 gün içerisinde yaklaşık 650.000 tekil kişiye ulaştık ve şu ana kadar projeden 60 dairenin satışının gerçekleşmesinde etkili olduk.

Eski Logotype

eski logotype.png

Markaya özgün bir ifade taşımayan template amblem yerine daha sert, yalın ve tipografik bir logotype üzerinden ilerleyerek baskın rengin kırmızı yerine sektördeki temel unsurlara atıfta bulunan bir renk olması gerektiğine karar verdik.

logotype önerisi.png
logotype beyaz.png
ifade.png

kendine has tipografik yapısı, özgün duruşu stilize etmektedir. amblemsiz yapı, marka ismini ön plana çıkartırken. sektördeki diğer firmalardan farklı bir stil sergilemiştir. perspektifi kesitler ileriye dönük yüzü, vizyon değeri taşıyacak yapıları ve istikrarı simgelemektedir. mavi, güven ve istikrarın, yenilikçiliğin rengidir. mavinin bu tonu gökyüzününe atıfta bulunarak ileriye dönük hedefleri stilize etmiştir.

01 temel tasarımlar.png
lansman cover.jpg
04 outdoor.png
bir şehir 3d logo.png
afiş.jpg
before after1.jpg
before after2.jpg

Tasarladığımız ve bu sayfada gösterilen tüm fikirler, metotlar ve uygulamalar, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında telif hakları ile tarafımıza aitliği korunmaktadır.

künye.png

2020 © TETRA

bottom of page