top of page

Birr

BirrYapı'nın öncelikle marka kimliğini yeniledik. Ardından 2 etaptan oluşacak ve toplamda 400 dairelik projeleri olan BirrŞehir'in proje geliştirme ve sürdürülebilir marka değeri konseptini planladık.

12 Aralık 2016 tarihinden itibaren proje lansmanına başladık. Lansmanın tüm medya planlamasını tamamladıktan sonra satış ve pazarlama stratejilerimizle birlikte 10 gün içerisinde yaklaşık 650.000 tekil kişiye ulaştık ve bu süreçte 60 dairenin satışının gerçekleşmesinde etkili olduk.

Eski Logotype

BİRR Eski Logotype

Markaya özgün bir ifade taşımayan template amblem yerine daha sert, yalın ve tipografik bir logotype üzerinden ilerleyerek baskın rengin kırmızı yerine sektördeki temel unsurlara atıfta bulunan bir renk olması gerektiğine karar verdik.

BİRR Logotype
BİRR Monokrom Logotype
BİRR Logotype İfadesi

kendine has tipografik yapısı, özgün duruşu stilize etmektedir. amblemsiz yapı, marka ismini ön plana çıkartırken. sektördeki diğer firmalardan farklı bir stil sergilemiştir. perspektifi kesitler ileriye dönük yüzü, vizyon değeri taşıyacak yapıları ve istikrarı simgelemektedir. mavi, güven ve istikrarın, yenilikçiliğin rengidir. mavinin bu tonu gökyüzününe atıfta bulunarak ileriye dönük hedefleri stilize etmiştir.

BİRR Kurumsal Basılı Materyaller
lansman cover.jpg

Poje Lansmanı

"Birr Dört Beş Üç" adıyla planlanan toplu konut projesi için ilk işimiz akılda kalıcı ve marka değeri taşıyabilecek bir isim bulmak oldu. Çalışmalarımız sonucunda "BirrŞehir" adıyla proje için kolları sıvadık. İlerleyen dönemde toplu taşıma araçları için bile durak ismi olacak, bulunduğu bölgeye değer katacak ve o konumun anılacağı bir marka olmayı başardı.

BİRR Şehir Logotype
BİRR Outdoor Uygulama Örnekleri
BİRR Şehir Logotype

1. Kampanya Dönemi

BİRR Outdoor Uygulamaları

Kampanyamızın ilk döneminde "Gebzenin standartlarını değiştirecek Birr Şehir" spotuyla iddialı, ilgi çekici bir giriş yaptık. Cephe reklamları, otobüs giydirmeler, radyo spotları, basılı ve dijital medya kanallarında eş zamanlı olarak proje özellikleri, detay ve fiyat bilgilerinden oluşan reklamlar yayınladık.

BİRR Şehir Logotype

2. Kampanya Dönemi

BİRR Outdoor Uygulama Örnekleri

Kampanyamızın ikinci ve en çok ses getiren bu bölümünde "Bu senenin en değerli evlenme teklifi" spotuyla Gebze'nin en merkezi konumlarındaki outdoor reklamları ve diğer kanallarda yayınlar yaparak akılda kalıcılığı sağladık.

BİRR Şehir Logotype

3. Kampanya Dönemi

BİRR Outdoor Uygulama Örnekleri

Kampanyamızın üçüncü döneminde, ilk iki dönemdeki başarı algısını tamamlayıcı nitelikte olmasına istinaden "Yarısından fazlası satılmış, erken teslim avantajlı marka proje" sloganıyla güven ve bilinirlik hissi sağlayadık.

BİRR Eski Logotype
BİRR Logotype

Diğer Projelerimiz

Tasarladığımız ve bu sayfada gösterilen tüm fikirler, metotlar ve uygulamalar, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında telif hakları ile tarafımıza aitliği korunmaktadır.

TETRA

2020 © TETRA

bottom of page