top of page

Gökçe Yapı

Gebze ve çevresinde 30 yıla yakın süredir iş yeri ve konut projeleriyle bölgenin vizyonunu belirleyeren Gökçe Yapı, teknolojik ve sürdürülebilirlik konusundaki gelişmeleri yakından takip etmekle kalmayıp, sürekli geliştirdiği projelerine entegre ederek yenilikçi yaşam alanları yaratmayı hedefliyor.

Merkezinde insan olan, doğayı ve çevreyi gözeten yapılar firmanın geleceğe ve yeniliğe verdiği değeri gösteriyor. Endüstriyel yapılar, ticari projeler, konut projeleri ve proje tasarım hizmetleri sunuyor.

Eski Logotype

Eski logo 1.png

Markayı temsil eden ilk logonun temel sorunu; orijinal olmayan ve markayı temsil etmeyen bir ikon, tipografik olarak estetik görünmeyen bir yazı fontu ve karakteristik olmayan, ciddiyetsiz ve uyumsuz bir renk skalası üzerine inşaa edilmiş olması. Bu sorunlar kısmen giderilmeye çalışılıp ilerleyen süreçte yeni bir logo arayışı içinde olmayı kaçınılmaz kılıyor.

Eski logo 2.png

İlerleyen süreçte tespit edilen hataları gidermek adına yeni adımlar atılmasına rağmen istenilen sonuç alınamıyor. Firmanın köklü geçmişine yakışmayan zayıf bir yazı karakteri, sembolik anlamlar yüklenmeye çalışılan karmaşık bir "G" harfi ve kullanılan soğuk renk paleti her şeyin sil baştan yapılması gerekliliğine zemin hazırlıyor.

1.png

Modern hatlara sahip bir yazı karakteri ile yer yer keskin, yer yer oval köşeli bir ifade sağlanarak çok yönlülük, esneklik ve konfor gibi olgulara atıfta bulunulmuştur.

2.png

“Ö” ve “Ç” harfleriyle “K” harfine paralel inen çizgi Türkçe karakter sesini tamamlayıcı faktör olup global ifade sağlamıştır. Paralel çizgi ise aynı zamanda yaşam alanını stilize etmiştir. Çizgilerin paraleldeki dengeli duruşu alan derinliği yaratarak marka ismine odağı kolaylaştırmıştır.

3.png

Gökçe logotaypı; genel olarak denge üzerine kurgulanmış bir bakış odağına oturmuştur. Estetiğin bilimsel ölçütü olarak esas alınan altın oran dengesine sadık duruşuyla profesyonel bakış açısına destek olmaktadır.   

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
ana logo.png
01 temel tasarımlar.png

Diğer Projelerimiz

Tasarladığımız ve bu sayfada gösterilen tüm fikirler, metotlar ve uygulamalar, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında telif hakları ile tarafımıza aitliği korunmaktadır.

künye.png

2024 © TETRA

bottom of page