top of page

İMA Grup

Okul ve işletme kırtasiye tedariğinde faaliyet gösteren İma Ofis ve İma Kırtasiye markalarının kurumsallaşmasıyla birlikte ortaya çıkan hizmet alanındaki farklı algıların önüne geçmek adına kimliğin tekrar tasarlanması öngörülmüştür. Bu bağlamda ana markanın grup ifadesini oluşturup, alt markanın da hizmet ağına göre doğru kimlikle pazarlama süreçlerinde aktif olması planlanmıştır.

İki alt markanın B2B olarak hizmet vereceği ayrıca hobi market olarak B2C alanında faliyet göstereceği ima’nın kurumsal kimliğinin ana temelini oluşturacak logoların bütünlüğünün sağlanması hedeflenmiştir. Alt marka kullanımlarında ana markanın da ifadesinin bütünleştirilmesi adına çözüm ortağı algısını daha güçlü hale getirmeye odaklanılmıştır. 

Eski Logotype

eski logotype.png

Mevcut olarak kullanılan logotype çalışmalarının ortak problemi; markaya özel olmayan, anlam bakımından zayıf ve bütünlüğü olmayan bir ifadeye sahip olmalarıydı. Ana marka "İMA" olacak şekilde hem hizmet modelini hem de marka isimlerini yeniden inşaa ederek daha kurumsal bir üslup belirledik.

ima grup.png

Ana marka olarak "İMA Grup" ismini kullanarak bir çatı marka oluşturup, iştiraklerini bu çatı altında toplayarak ilerlemeye karar verdik. Alt markaları ise okul ve kırtasiye ihtiyaçları için "Okulima",

hobi malzemeleri için "Hobima" ve ofis tedarik hizmetleri için "Ofisima" olarak belirledik.

ima grup logotype.png

İma grup logotype tasarımının genel olarak ifadesi bütüncül yaklaşımla birlikte dengeli form kararlılık ifadesinigüçlendirmiştir. ismin baskın yapısı minuscule yazım stili ile yenilikçilik kazandırılmıştır.  espas kullanılmadan yazılan isim tipografisi birlikte harekete atıfta bulunmuştur. amblemin dengeli formu kararlılık göstergesi olup, sağa doğru yönelen yapı sürekliliği ifade etmiştir.  

01 temel tasarımlar.png
02 diğer tasarımlar.png
Comp 2.gif
hobima cover.jpg

Hobima

Kurumsal kimliğin yenilenmesi ve yeni bir yapıya geçilmesiyle birlikte alt markalardan en genç, dinamik ve potansiyeli yüksek olan "Hobima" için geleneksel ve dijital pazarlama ağırlıklı olarak bir çok proje geliştirdik. İlerleyen süreçte "Hobima" markası altında yeni alt markalar oluşturarak bunların pazarlama sürecine geçtik.

hobima logotype.png
01 temel tasarımlar hobima.png
  • Facebook
  • Instagram
  • LinkedIn
ofisima cover.jpg

Ofisima

Ofisima, B2C olarak internet sitesi üzerinden ofis malzemeleri satışı hizmet verecek olan markadır. Ana marka ambleminin kullanılmasıyla ve ima ismine vurgu yapılarak oluşturulan logotype hizmet alanına uyumlu ifadeyle sergilenmektedir. 

ofisima logotype.png
01 temel tasarımlar ofisima.png
okulima cover.jpg

Okulima

Okulima, okul kırtasiyesi ve sarf malzeme tedariğinde B2B olarak hizmet veren alt marka statüsündedir. ana marka ambleminin kullanılmasıyla ve ima ismine vurgu yapılarak oluşturulan logotype hizmet alanına uyumlu ifadeyle sergilenmektedir. 

okulima logo.png
01 temel tasarımlar okulima.png
araçlars.png
outdoor.png
ima yeni cephe2.jpg

Diğer Projelerimiz

Tasarladığımız ve bu sayfada gösterilen tüm fikirler, metotlar ve uygulamalar, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında telif hakları ile tarafımıza aitliği korunmaktadır.

künye.png

2020 © TETRA

bottom of page