top of page

Yıldız Orman

1984 yılından bu yana sektörün öncü firmalarından olan Yıldız Orman serüveni boyunca inovatif iş fikirleri ile orman ürünleri sektöründe gündemi yakından takip eden bir firmadır.

Kullanıcılarına sunduğu hizmetler; kapı, kapak, parke, ahşap levha, ahşap yapı ürünleri, ahşap işleme, mobilya aksesuarları, ankastre, hırdavat, dekorasyon alanlarında kaliteli ürün ve hizmetleri sunmayı öncelikli hedefi olarak belirlemiştir.

Eski Logotype

eski logotype.png

Markayı temsil eden logonun temel sorunu; kullanılan renklerin çeşitli baskı materyallerinde değişiklik göstermesidir. Tipografik hataları ve bağımsız duran yıldız ve çizgiler logonun akılda kalıcılığını zorlaştırmaktadır.

yeni logotype.png

Bugüne kadar kullanılan formunu koruyarak ve görsel algı dağıtılmadan revize edilerek üç şeritli yıldız amblemi kullanılmadan harf arası espaslar düzenlenerek tek renge indirgenmiştir. Böylelikle akılda kalıcılığını koruyarak daha anlaşılır ve modern bir hale getirilmiştir.

spot.png

Yıldız Orman Ürünleri için tecrübesi ve sektördeki konumunu özetleyen bir slogan kullanılmıştır. Sloganda bahsedilen kutup yıldızının özelliği yön gösterici ve en parlak yıldız olmasıdır. Çağdaş, modern ve yeniliklere hızla uyum sağlayabilen Yıldız Orman Ürünleri’nin bu yapısı ile yıllarca sektöre yön gösterdiği ve ışık tuttuğu vurgulanmıştır.

door logo.png
membran logo.png

Legno Door & Legno Membran

Yıldız Orman Ürünleri firmasına yeni bir soluk getiren Legno markasıyla kapı ve membran sektörlerine giriş yapılmıştır. Böylelikle amaç modern kapı imalatını mühendislikle birleştirip zamanında ve en iyi kalitede üretimle, tüm kural ve şartlara uygun kapı üreterek sektöre yön veren bir marka haline gelebilmektir. 

30 logo.png

Otuz yıldır faaliyetlerini sürdüren bir firma için potansiyel alıcının bilinçaltına tecrübesini kazımak adına yapılmış bir promosyon çalışmasıdır. Slogan vurgusundan yola çıkılarak tasarlanan logoda ucunda yıdız olan okun anlamı ileri görüşün, yeniliğin ve yükselişin temsilidir.

final logotype.png
final logotype beyaz.png
logo mockop.jpg
01 temel tasarımlar.png
02 basılı diğer tasarımlar.png
outdoor.png
01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
bina.jpg

Diğer Projelerimiz

Tasarladığımız ve bu sayfada gösterilen tüm fikirler, metotlar ve uygulamalar, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında telif hakları ile tarafımıza aitliği korunmaktadır.

künye.png

2024 © TETRA

bottom of page